Dołącz do NAS!
facebook    

 

Aktualności
iF Design Award 2018

iF Design Award 2018

Kilka produktów Kärcher otrzymało nagrodę iF Design Award 2018, która jest jedną z najbardziej uznanych nagród za wzornictwo na świecie. Konkurs był wyjątkowo duży: jurorzy musieli wybrać z 6400 zgłoszeń z 54 krajów.

 

 

 

Przygotowanie ogrodu na jesień

Przygotowanie ogrodu na jesień

Końcówki do czyszczenia koryt balkonowych, rynien dachowych i gniazd

Po rekordowo gorącym lecie jesień powoli, ale z pewnością zyskuje przewagę. Dni są coraz krótsze, temperatury spadają, a pierwsze kolorowe liście spadają z drzew. Wszystko to prowadzi do sprzątania zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Kärcher i ekspert od ogrodów, Volker Kugel, udzielają wskazówek, jak właściciele domów i miłośnicy balkonów mogą optymalnie przygotować się do tego sezonu.
Profesjonalne porady Volkera Kugela, dyrektora Blühendes Barock Ludwigsburg


"Suche lato oznacza, że ​​wiele drzew gubi liście znacznie wcześniej niż zwykle, a lądują one na dachach i rynnach. Niektóre letnie rośliny na balkonach lub tarasach również stają się bardzo słabe na początku jesieni. aby teraz mieć pusty balkon lub taras, możesz dodać nowe akcenty kwiatowe na jesień z bylinami, wrzosem lub chryzantemami, a teraz jest to najlepszy czas, aby oczyścić miejsca gniazdowania, ponieważ młode ptaki wyjechały pod koniec lata. "
Wskazówka 1


Kiedy zaczyna się pierwszy cięższy jesienny deszcz, rynny są narażone na zatkanie i woda może się przelać. Oznacza to: sprawdź rynny, zamiataj je szczoteczką i usuń rury spustowe. Podczas pracy z myjką wysokociśnieniową w połączeniu z zestawem do czyszczenia rynien i rur Kärcher PC 20, masz alternatywę bez zawrotów głowy: teraz cała rynna może być wyczyszczona z brudnych osadów wygodnie, bez konieczności wspinaczki.
Wskazówka 2


Pod koniec lata można opróżnić wanny balkonowe i wanny roślin. Ich zawartość trafia na kupę kompostu lub trafia bezpośrednio do rozdrabniacza. Następnie pojemniki na rośliny są czyszczone za pomocą myjki wysokociśnieniowej - nie tylko po to, by wyglądały lepiej: szkodliwe zarodniki grzybów często znajdują się w pozostałej glebie na korytach i wannach. Kiedy nowe rośliny są sadzone bez uprzedniego czyszczenia pojemników, istnieje ryzyko, że te szkodniki powrócą natychmiast do nowych roślin. To na przykład powoduje plamy pleśni lub rdzy.
Wskazówka 3


Duży wysiłek w zakresie czyszczenia jest również potrzebny, aby przygotować miejsca gniazdowania dla kolejnych mieszkańców. Często roztocza, pchły i inne szkodniki, które mogłyby zaszkodzić ptakom w przyszłym roku, są ukryte w szczątkach gniazd. Dlatego pierwszym krokiem, jaki należy podjąć, to: założyć rękawiczki i usunąć stary materiał do nestingu. Teraz usuń uporczywy brud za pomocą szpachelki lub grubej szczotki. Większe, wytrzymałe miejsca można również czyścić za pomocą myjki wysokociśnieniowej (do tego szczególnie nadaje się dysza z płaskim strumieniem). Nie używaj żadnych chemicznych dodatków - czysta woda będzie działać. Miejsca gniazdowania są natychmiast ponownie zawieszane. Dzieje się tak, ponieważ ptaki lubią używać go jako schronienia w zimne, mokre zimowe dni.
 
Volker Kugel - ogrodnik i dyrektor Blühendes Barock Ludwigsburg


O Volker Kugel: Po szkole Volker Kugel ukończył praktykę ogrodniczą specjalizującą się w szkółce drzew. Po kilku latach praktycznego doświadczenia Kugel kontynuował naukę ogrodnictwa na Uniwersytecie Nauk Stosowanych Weihenstephan. Po dwóch latach spędzonych w sektorze ogrodniczym spędził osiem lat organizując państwowe pokazy ogrodowe w Badenii-Wirtembergii. Kugel był dyrektorem Blühendesa Barocka w Ludwigsburgu od listopada 1997 roku. Był ekspertem ogrodniczym i prezenterem programu ogrodniczego Grünzeug w telewizji SWR w latach 2004-2017. W 2007 roku ukazała się książka Gießbert und der Pflanzenretter, którą napisał wraz z Martinem Bornem, dyrektorem programowym SWR4, który zmarł w 2007 r. Od 2008 r. udziela porad co tydzień na temat SWR4 Baden-Württemberg. Od tego roku można go również zobaczyć w Internecie na stronie www.grünzeug.tv wskazówki.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl