Dołącz do NAS!
facebook    

 

Aktualności
iF Design Award 2018

iF Design Award 2018

Kilka produktów Kärcher otrzymało nagrodę iF Design Award 2018, która jest jedną z najbardziej uznanych nagród za wzornictwo na świecie. Konkurs był wyjątkowo duży: jurorzy musieli wybrać z 6400 zgłoszeń z 54 krajów.

 

 

 

Alternatywy dla węża ogrodowego i szczotki ręcznej

Czysty rower i drewniany taras - alternatywy dla węża ogrodowego i szczotki ręcznej


W przypadku myjki wysokociśnieniowej istnieje wiele zastosowań w domu i ogrodzie. Ścieżki, ściany, fasady czy samochód zostaną szybko i dokładnie wyczyszczone przy wysokim ciśnieniu wody. Ale czy możesz również użyć tej technologii do rowerów lub drewnianego tarasu? A może tradycyjnie pracujesz z wężem ogrodowym i szczotką ręczną? Co się dzieje z myjką wysokociśnieniową?
Oczyść rower

Kto czyści swój rower za pomocą myjki wysokociśnieniowej, oszczędza czas i wysiłek. Należy używać urządzenia, w którym ciśnienie wody można regulować i zmniejszać do około jednej trzeciej pełnej mocy. "Jeśli zostanie to wykonane prawidłowo, nie ma zagrożenia dla technologii, a nie dla farby", wyjaśnia Ralf Rapp ze specjalisty ds. Czyszczenia Kärcher w Winnenden

Czyści się dyszą, która spłaszcza strumień. Jest to łagodniejsze i bardziej skuteczne niż skoncentrowana wiązka punktowa. Rapp zaleca zachowanie minimalnej odległości 30 centymetrów. Podobnie jak w przypadku samochodu lub motocykla, strumień wody nie jest skierowany bezpośrednio na łożyska, amortyzatory lub - w przypadku e-bike'a - do połączeń elektrycznych. Łańcuch i grupa przełączająca muszą być ponownie nasmarowane po czyszczeniu wysokociśnieniowym.
Oczyść drewniany taras

Niezależnie od tego, czy są to Douglas, Bangkirai, czy nowoczesne związki drewno-polimer - naturalne podłogi są bardzo popularne na tarasach. Podczas czyszczenia użycie myjki wysokociśnieniowej pozwala na właściwe podejście - zwłaszcza na drewnianych powierzchniach.

Delikatne i wygodne jest stosowanie myjki wysokociśnieniowej w połączeniu z dodatkowym środkiem do czyszczenia powierzchni. Zapewnia szczególnie jednolity wynik. Pod jego maską znajdują się dwie dysze wysokociśnieniowe na szybko obracającym się ramieniu. Działa to na większym obszarze niż przy płaskim strumieniu. W tym samym czasie okap służy również jako niezawodna osłona przeciwbryzgowa.

Alternatywą dla czyszczenia powierzchni jest Kärcher Power Scrubber PS 40. W szczotce znajdują się trzy wysokociśnieniowe dysze, które wielokrotnie zwiększają skuteczność czyszczenia skrubera. Na drewnianych pokładach szczególnie zalecane jest użycie płuczki, ponieważ działa ona bardzo dobrze wzdłuż rowków lub naturalnego ziarna ziarna.

Jeśli nie chcesz polegać wyłącznie na mocy wody, możesz zastosować środek czyszczący przed czyszczeniem pod wysokim ciśnieniem, które rozpuszcza brud. Środek do czyszczenia drewna 3-w-1 firmy Kärcher zapewnia dodatkowy efekt: powierzchnie poddane obróbce również są chronione przed promieniowaniem UV. Ponadto ponowne zakażenie jest opóźnione.
Czyszczenie pod wysokim ciśnieniem oszczędza wodę

Płukanie przy użyciu węża ogrodowego nie jest dobrą radą. Ponieważ efekt czyszczenia jest znacznie mniejszy, a praca trwa dłużej. Ponadto zużywa się znacznie więcej wody. Od przepływu węża do 3500 litrów na godzinę, natężenie przepływu w myjce wysokociśnieniowej wynosi w tym samym okresie około 500 litrów. Efekt oszczędności jest nawet większy niż w bezpośrednim porównaniu, ponieważ myjka wysokociśnieniowa działa szybciej.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl