Dołącz do NAS!
facebook    

 

Aktualności
iF Design Award 2018

iF Design Award 2018

Kilka produktów Kärcher otrzymało nagrodę iF Design Award 2018, która jest jedną z najbardziej uznanych nagród za wzornictwo na świecie. Konkurs był wyjątkowo duży: jurorzy musieli wybrać z 6400 zgłoszeń z 54 krajów.

                

 

 

 

 

Etykieta energetyczna

Etykieta energetyczna – czytelna informacja.


Nowa etykieta energetyczna dla odkurzaczy!
To co Kärcher wypracował w swoich odkurzaczach przez lata staje się teraz obowiązującą w Unii Europejskiej normą: czyścić efektywniej przy mniejszym poborze energii. Etykieta energetyczna dla odkurzaczy wchodzi w życie z dniem 1 września 2014. Od tego dnia zostanie również ograniczona do maksymalnie 1600 W moc nominalna dopuszczonych do obrotu odkurzaczy jednofunkcyjnych.

Obowiązkowe oznaczanie odkurzaczy etykietą energetyczną nie dotyczy odkurzaczy na mokro i na mokro-sucho, uniwersalnych, automatycznych, centralnych, przemysłowych, zasilanych akumulatorowo i do prac na zewnątrz. Odkurzacze z filtrem wodnym będą oznaczane etykietą energetyczną począwszy od 1 września 2017.

Etykieta energetyczna podobna do tej już stosowanej w innych urządzeniach AGD informuje w czytelnej i łatwej do zrozumienia formie o klasie energetycznej odkurzacza (od A do G), średnim rocznym zużyciu energii, poziomie hałasu, reemisji kurzu i skuteczności odkurzania podłóg twardych i dywanów.

Kupującym ta informacja pomoże ocenić rzeczywistą skuteczność odkurzacza: w najwyższej klasie efektywności energetycznej A maksymalna moc odkurzaczy jest mniejsza od 850 W.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl